Evangelická církev metodistická

 
Evangelická církev metodistická
Adresa farnosti : Mírová 171 Protivín
Pravidelné bohoslužby: Neděle 9:00
Telefonický kontakt: 775 94 11 05
E- mail:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Webové stránky :www.umc.cz/protivin

 

Vznikla po sjednocení dvou církví – Evangelického společenství a Episkopální metodistické církve. V evropských zemích dostala jméno Evangelická církev metodistická. Pro příslušnost k církvi platí to samé jako pro rozhodnutí o víře; je to svobodný krok, odpověď na Boží čin, volání a pozvání. Církev žije ve světě a slouží světu.
 
Členové ECM uznávají Bibli, Starý i Nový zákon jako Bohem daný základ své víry a života. Vyznávají Ježíše Krista jako Pána a Spasitele. Ten, kdo se stane členem žije jako následovník Ježíše Krista ve společenství s druhými. Církev není vždy taková jaká by měla být. Proto ti, kdo do ní patří se chtějí a usilují stále měnit k Božímu obrazu a žít podle Božích pravidel. Jsme v naší zemi /i městě/ církví menšinovou, nicméně s více než osmdesátiletou tradicí. Naše církev má zastoupení na všech kontinentech. Setrvává v ekumenické jednotě s jinými velkými církvemi, se kterými různým způsobem spolupracuje.
 

Sbor, farnost v Protivíně byla založena roku 1922. Sbor překonal i období komunismu, i přes to, že mnoho lidí odešlo a nový nepřicházeli. Po „sametové“ revoluci, uvolnění poměrů přišli do sborového společenství další, zejména mladí lidé. V současné době sbor navštěvuje okolo čtyřiceti lidí všech věkových kategorií. O konkrétních aktivitách, bohoslužbách, aktualitách se můžete dočíst na našich webových stránkách.