Požár sazí v komíně

Dne 13. 3. 2018 vyjížděla JSDHO Protivín k ohlášenému požáru sazí v komíně do ulice Tyršova v Protivíně. Po příjezdu na místo zásahu provedla jednotka průzkum a následně se přemístila na střechu, kde začala se strháváním hořících sazí v komíně. Poté jednotka provedla pročištění komína. Po ukončení zásahu se jednotka vrátila zpět na základnu.

Jak předcházet požáru sazí ? Nebo co dělat, když už saze hoří ?

Můžete přečíst ZDE V ODKAZE

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Požár sazí v komíně


Porucha na vodovodním potrubí – zaplavené sklepy


Dne 8. 3. 2018
vyjížděla jednotka SDH Protivín k technické pomoci na Masarykovo náměstí v Protivíně. Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že se jedná o prasklé vodovodní potrubí, které zaplavilo sklepy. Na místě události zasahovala společně s našimi hasiči také jednotka HZS Vodňany. Za pomoci dvou plovoucích čerpadel začaly obě jednotky s odčerpáváním vody ze zatopených sklepů. Z důvodu velkého objemu vody ve sklepích vyjela po dohodě s velitelem zásahu na místo události ještě naše Tatra 815 – 7, která byla také nasazena na odčerpávání vody ze sklepů. Z důvodu uzavření vody musela být odpojena část obce od přívodu vody. Naše jednotka na místě události odčerpávala vodu více než čtyři hodiny. Po půl jedenácté hodině večerní se jednotka s oběma auty vrátila zpátky na základnu.

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Porucha na vodovodním potrubí – zaplavené sklepy


Požár automobilu jeho garáže a přilehlé stodoly

Dne 2. 3. 2018 před druhou hodinou ranní vyjížděla jednotka SDH Protivín s CAS 25 Karosa a CAS 32 Tatra 148 k ohlášenému požáru osobního automobilu a jeho garáže. Po příjezdu na místo události provedla jednotka průzkum, při kterém bylo zjištěno, že požár zasáhl i vedlejší stodolu a její střechu. Naše jednotka společně s jednotou HZS Písek provedla osvětlení místa události a pomocí dvou proudů zahájila hašení objektu. Dále jednotka prováděla obranu a ochlazování přilehlé kolny, aby se zabránilo rozšíření požáru. Po dohodě s velitelem zásahu se jednotka pustila do rozebírání střešní konstrukce a odklízení zasaženého materiálu. Hasební voda byla dopravována na místo zásahu kyvadlově za pomoci vozidla CAS 32 Tatra 148. Zásah byl ukončen okolo sedmé hodiny ranní.

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Požár automobilu jeho garáže a přilehlé stodoly


Požár – výbuch v garáži rodinného domu

Dne 1. 2. 2018 vyjížděla jednotka SDH Protivín k ohlášenému výbuchu v garáži rodinného domě v Protivíně. Po příjezdu na místo události provedla jednotka průzkum a následné odpojení objektu od přívodu plynu a elektřiny. Průzkumem bylo zjištěno, že je garáž silně zakouřena, a tak hasiči museli zasahovat v dýchací technice. Po nalezení požáru provedla jednotka jeho uhašení a poté se podílela na odvětrávání celého objektu společně s HZS PÍSEK a HZS VODŇANY. Na místo události naše jednotka vyjížděla s CAS Karosa a CAS Tatra 815- 7.

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Požár – výbuch v garáži rodinného domu


Požár uskladněné štěpky

24. 1. 2018 vyjížděla jednotka SDH Protivín na pomoc k požáru uskladněné štěpky do obce Drhovle na Písecku. Hořet zde začalo začátkem týdne a hasiči požár likvidovali několik dní. Naše jednotka byla na místo povolána s velkoobjemovou cisternou CAS 30 Tatra 815 -7 a zajišťovala dálkovou dopravu vody na místo zásahu. Jednotka vyjížděla po sedmé hodině ranní a na základnu se vracela po dohodě s velitelem zásahu po deváté hodině večerní. Na místě zásahu zasahovala více než stovka hasičů z několika stanic z Jihočeského kraje. Více informací najdete na následujících odkazech.         odkaz č. 1               odkaz č. 2

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Požár uskladněné štěpky


Požár komína rodinného domu

1. 1. 2018 Krátce před půlnocí vyjížděla naše jednotka k ohlášenému požáru do obce Skály. Při příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o požár sází v komíně rodinného domu. Jednotka provedla průzkum a poté společně s jednotkou HZS Písek pročištění komína. Po ukončení zásahu se jednotka vrátila zpět na základnu.

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Požár komína rodinného domu


Technická asistence při novoročním ohňostroji

Jednotka se právě vrátila na základnu z požární asistence Protivínského novoročního ohňostroje. Jednotka na místě pomáhala s uzavřením okolí odpaliště a dohlížela na odpal ohňostroje.

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Technická asistence při novoročním ohňostroji


Odstraňování následků silného větru

v neděli 29. 10. 2017 vyjížděla jednotka k technickým událostem souvisejícím se silným větrem. Poprvé vyjížděla po osmé hodině ráno na silnici mezi obcemi Protivín a Myšenec. Jednalo se o spadlý strom, který zůstal ležet na silnici a znemožnil tak průjezd v obou směrech. Jednotka provedla rozřezání a odklizení stromu. Po ukončení zásahu se jednotka vydala zpět na základnu. Po cestě zpět jednotka přijela k dalšímu padlému stromu, který zablokoval chodník a část silnice v Protivíně. Jednotka provedla odklizení stromu a vrátila se na základnu. Podruhé vyjížděla jednotka po třetí hodině odpolední. Jednalo se o odstranění padlého stromu na silnici 1/20. Jednotka strom odstranila. Při odstraňování překážky musela jednotka z bezpečnostních důvodů regulovat provoz na pozemní komunikaci. Po ukončení zásahu se jednotka vrátila zpět na základnu.

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Odstraňování následků silného větru


Odstranění následků silného deště

Dnes, 27. 8. 2017, po šesté hodině odpolední vyjížděla jednotka k technické pomoci do Újezdce u Číčenic. Cestou na místo zásahu a průzkumem po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o likvidaci a pomoc při odstranění následků silného deště. Jednotka pomáhala s odstraňováním vody ze zatopených částí domů a sklepů. Během zásahu přijela na výpomoc také jednotka SDH Vodňany a SDH Číčenice.

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Odstranění následků silného deště


TFA Železný hasič

Dovolujeme si vás pozvat na 1. ročník poháru starosty KSH Jihočeského kraje v TFA disciplínách Železného hasiče, který se uskuteční v Protivíně 26. 8. 2017 za Sokolovnou v den Městských slavností protivínských. Přijďte se podívat a podpořit hasiče v náročných disciplínách. Jste-li dobrovolný hasič, přihlašte se a vyzkoušejte TFA na vlastní kůži. Dále vás zveme na křest nového cisternového vozidla, který jednotka obdržela letos v květnu díky městu Protivín a dotaci od IROP. Křest nové cisterny proběhne před hlavním pódiem při Městských slavnostech protivínských od 17:25.

Rubrika Výcvik - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem TFA Železný hasič