Požár rodinného domu

Dne 5. 9. 2018 krátce po jedné hodině ranní vyjela jednotka na žádost Krajského operačního střediska s CAS 25 Karosa a s CAS 30 Tatra 815-7 k nahlášenému požáru rodinného domu do obce Myšenec. Po příjezdu na místo události byla jednotka informována, že požár byl již uhašen majitelem domu. Jednotka provedla průzkum objektu a kontrolu řádného uhašení. Po příjezdu jednotky HZS Písek se dále jednotka podílela na odvětrávání zasaženého prostoru a zakouřených místností. Na místě události naše jednotka spolupracovala společně s HZS Písek, PČR Protivín a ZZS Písek. Po ukončení zásahu se jednotka vrátila zpět na základnu.

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Požár rodinného domu


Odstranění překážky silničního provozu

Dne 10. 8. 2018 vyjížděla JSDHO Protivín na žádost Krajského operačního střediska Jihočeského kraje k překážce na pozemní komunikaci. Jednalo se o padlý strom přes silnici, který zablokoval průjezd mezi obcemi Žďár a Nová ves. Po příjezdu na místo události provedla jednotka průzkum a následné rozřezání a odstranění stromu z vozovky. Po ukončení zásahu se jednotka vrátila zpět na základnu.

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Odstranění překážky silničního provozu


Technická pomoc – odstranění nebezpečného hmyzu

dne 8. 8. 2018 vyjížděla jednotka k odstranění nebezpečného hmyzu v obci Protivín. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o sršní hnízdo v jehož blízkosti se nacházejí malé děti. Jednotka provedla odstranění hnízda a likvidaci hmyzu. Po ukončení zásahu se vrátila zpět na základnu.

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Technická pomoc – odstranění nebezpečného hmyzu


Požár automobilu na silnici 1/20 u Radčic

Dne 7. 8. 2018 vyjížděla Jednotka s CAS 30 Tatra 815-7 a CAS 25 Karosa k ohlášenému požáru dopravního prostředku na silnici 1/20 k obci Radčice. Po příjezdu na místo události byla již na místě jednotka HZS Vodňany, která prováděla hašení zasaženého dodávkového automobilu. ZJ SDH Protivín provedla průzkum a po dohodě s velitelem zásahu družstvo z CAS 30 Tatra doplnilo vodu do vozidla HZS a tvořilo na místě události zálohu. Družstvo z CAS 25 Karosa řídilo provoz na komunikaci. Po ukončení zásahu doplnila jednotka vodu do cisterny a vrátila se zpět na základnu.

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Požár automobilu na silnici 1/20 u Radčic


Hledání pohřešované osoby

Dne 5. 8. 2018 po deváté hodině večerní vyjížděla ZJ SDH Protivín na žádost Krajského operačního střediska Jihočeského kraje s vozem CAS 25 KAROSA do Žďárských chalup části obce Žďár k vyhledávání pohřešované osoby. Jednotka na místě spolupracovala s Policií ČR, HZS Písek, ZJ SDH Albrechtice Nad Vltavou a ZJ SDH Žďár. Vše dopadlo dobře a hledaný chlapec byl nalezen. Po ukončení činnosti a dohodě s policií se jednotka vrátila zpět na základnu.

Více si můžete přečíst ZDE

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Hledání pohřešované osoby


Technická pomoc – odstranění nebezpečného hmyzu

Dne 31. 7. 2018 vyjížděla ZJ SDH Protivín na žádost Krajského operačního střediska s CAS 25 KAROSA na likvidaci nebezpečného hmyzu do Protivína části obce Maletice. Jednalo se o sršní hnízdo, které se nacházelo v blízkosti malých dětí a jedné alergické osoby. Jednotka provedla průzkum, následně odstranění hnízda a likvidaci nebezpečného hmyzu. Po ukončení činnosti se jednotka vrátila na základnu.

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Technická pomoc – odstranění nebezpečného hmyzu


Odstranění nebezpečného hmyzu

Dne 25. 7. 2018 vyjela JSDH Protivín k odstranění nebezpečného hmyzu. Po příjezdu na místo události byla jednotka informována, že se na místě nacházejí malé děti. Následně jednotka provedla průzkum a poté odstranění hnízda nebezpečného hmyzu. Po ukončení činnosti se jednotka vrátila zpět na základnu.

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Odstranění nebezpečného hmyzu


Dopravní nehoda na silnici 1/20

Dne 13. 7. 2018 před třetí hodinou odpolední vyjela JSDH Protivín k ohlášené dopravní nehodě se zraněním na silnici 1/20 u obce Protivín. Při příjezdu na místo již u dopravní nehody zasahovaly PČR Protivín, HZS Vodňany a ZZS Písek. Jednotka pomohla s přesunem pacienta do sanitky. Jednotka ještě chvíli setrvala na místě nehody a následně po dohodě s velitelem zásahu místo opustila a vrátila se zpět na základnu.

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dopravní nehoda na silnici 1/20


Požár skládky komunálního odpadu

Dne 13. 7. 2018 po osmé hodině ranní vyjela JSDH Protivín na žádost Krajského operačního střediska k požáru na skládce komunálního odpadu u obce Smrkovice na Písecku. Jednotka vyjela s vozidlem CAS 25 Karosa. Druhé družstvo JSDH Protivín bylo připraveno v pohotovosti na základně pro výjezd vozidla CAS 30 Tatra 815-7. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že požár je již plně pod kontrolou zasahujících jednotek JSDH Písek a HZS Písek. Po dohodě s velitelem zásahu jednotka provedla doplnění vody do cisterny HZS Písek a vrátila se zpět na základnu.

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Požár skládky komunálního odpadu


Transport pacienta do sanitky

Dne 26. 6. 2018 vyjela jednotka SDH Protivín v obci Protivín na pomoc s transportem pacienta do sanitky. Jednotka po příjezdu na místo provedla průzkum a poté za pomoci nosítek přenesla pacienta do sanitního vozu. Po ukončení činnosti se jednotka vrátila zpátky na základnu.

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Transport pacienta do sanitky