Odstranění následků silného deště

Dnes, 27. 8. 2017, po šesté hodině odpolední vyjížděla jednotka k technické pomoci do Újezdce u Číčenic. Cestou na místo zásahu a průzkumem po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o likvidaci a pomoc při odstranění následků silného deště. Jednotka pomáhala s odstraňováním vody ze zatopených částí domů a sklepů. Během zásahu přijela na výpomoc také jednotka SDH Vodňany a SDH Číčenice.

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Odstranění následků silného deště


TFA Železný hasič

Dovolujeme si vás pozvat na 1. ročník poháru starosty KSH Jihočeského kraje v TFA disciplínách Železného hasiče, který se uskuteční v Protivíně 26. 8. 2017 za Sokolovnou v den Městských slavností protivínských. Přijďte se podívat a podpořit hasiče v náročných disciplínách. Jste-li dobrovolný hasič, přihlašte se a vyzkoušejte TFA na vlastní kůži. Dále vás zveme na křest nového cisternového vozidla, který jednotka obdržela letos v květnu díky městu Protivín a dotaci od IROP. Křest nové cisterny proběhne před hlavním pódiem při Městských slavnostech protivínských od 17:25.

Rubrika Výcvik - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem TFA Železný hasič


Požár lokomotivy Protivín nádraží

Dne 2. 8. 2017 v odpoledních hodinách vyjížděla ZJ SDH Protivín k ohlášenému požáru lokomotivy na nádraží v Protivíně. Jednotka prováděla zásah v dýchací technice za pomoci hasících přístrojů. Na místě dále zasahovali jednotky HZS Písek, HZS Vodňany, a HZSP SŽDC České Budějovice.

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Požár lokomotivy Protivín nádraží


Dopravní nehoda

Dne 31. 7. 2017 vyjížděla jednotka v nočních hodinách k železniční dopravní nehodě v Protivíně, kde se střetl vlak s osobou. Jednotka zasahovala společně s HZS Vodňany, HZSP SŽDC České Budějovice, PČR Protivín, ZZS Písek a LZS Bechyně.

Photo zdroj: Amut.net

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dopravní nehoda


Propozice TFA Protivín 2017

26. srpna 2017 pořádá SDH Protivín ve spolupráci s OSH Písek 1. ročník poháru starosty KSH Jihočeského kraje závodu v disciplínách TFA dobrovolných hasičů.  Jste-li dobrovolný hasič a chcete změřit své síly s ostatními, přihlašte se do závodu nejpozději do 25. srpna 2017.

Propozice závodu a přihlášku můžete stáhnout zde. → Propozice TFA Protivín 2017

 

Rubrika Výcvik - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Propozice TFA Protivín 2017


Požár obilného pole Semice u Písku

Dne 8. 7. 2017 Vyjela jednotka SDH Protivín s auty CAS 30 Tatra 815-7 a CAS 25 Karosa k nahlášenému požáru pole s obilím mezi obce Smrkovice a Semice.Po příjezdu na místo zásahu a dohodě s velitelem zásahu z HZS Písek provedlo družstvo CAS 30 průzkum a poté pomocí otočné lafetové proudnice začalo hasit požár pole na určeném úseku. Poté společně s jednotkou z SDH Semice provedlo doplnění CAS pomocí plovoucích čerpadel v obci Smrkovice. Po doplnění vody a příjezdu zpět na místo události hasilo družstvo ohniska pomocí vysokotlakého proudu. Na závěr pomocí přední hasící lišty prolilo obvod zasaženého pole. Druhé družstvo CAS 25 Karosa po příjezdu na místo zásahu a dohodě s velitelem zásahu začalo hasit část pole pomocí vysokotlakého proudu. Poté se podílelo na hašení naskladněné slámy na okraji pole. Po ukončení činnosti jednotka provedla doplnění vody a vrátila se s oběma auty zpět na základnu.
Dnes vkládáme i malé video pro ukázku zásahu.

Video zde

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Požár obilného pole Semice u Písku


Cvičení jednotky

V sobotu 1.7. 2017 proběhlo školení zásahové jednotky SDH Protivín. Nejprve se na hasičské zbrojnici v Protivíně promítal krátký dokument. Následně byla jednotka proškolena na dýchací přístroje a seznámena s jevem zvaným „Flashover“ (Celkové vzplanutí prostoru). Na závěr školení jednotka ve 22:30 vyjela na noční cvičení do nedalekého areálu. Jednotka provedla cvičný zásah, při kterém byly prověřeny osvětlovací stožáry, radiokomunikace na místě zásahu i součinnost s jednotkou SDH Milenovice. Jednotka nejdříve provedla průzkum objektu. Během něj byla zjištěna přítomnost tlakových lahví v blízkosti požáru a také došlo k fiktivnímu zranění jednoho ze zasahujících hasičů. Hasiči si pak v praxi vyzkoušeli vynášení a následné ochlazování tlakových lahví i záchranu zraněných osob. To vše probíhalo v neznámém prostředí a za použití dýchací techniky. Cvičení bylo ukončeno po půlnoci. Po ukončení cvičení se jednotka vrátila zpátky na základnu kde proběhlo vyhodnocení celého cvičení.

Rubrika Výcvik - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Cvičení jednotky


Odstranění překážky na pozemní komunikaci

Dne 23. 6. ve 3:17 ráno vyjížděla jednotka na silnici mezi Protivín a Skály, kde se rozlomil strom a spadl přes silnici. Zablokoval tak silnici a nebylo možné projet ani v jednom směru. Jednotka provedla průzkum, rozřezání stromu s následným odklízením stromu a zametením vozovky. Po ukončení zásahu se jednotka vrátila zpátky na základnu.

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Odstranění překážky na pozemní komunikaci


Únik nebezpečných látek na pozemní komunikaci

17. 6. 2017 vyjížděla jednotka SDH Protivín k úniku nebezpečné látky na parkovišti u supermarketu NORMA v Protivíně. Jednalo se o motorový olej, který vytekl z automobilu. Jednotka provedla průzkum a poté pomocí sorbentu ABSODAN likvidaci uniklého oleje. Po ukončení činnosti se jednotka vrátila zpět na základnu.

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Únik nebezpečných látek na pozemní komunikaci


Odstranění překážky na silnici 1\20

Dnes v 5:55 vyjela jednotka k technické pomoci. Jednalo se o utrženou část stromu na hlavní silnici 1/20 u Protivína. Po příjezdu na místo provedla jednotka rozřezání a odklízení větví z pozemní komunikace. Po ukončení zásahu se jednotka vrátila zpátky na základnu.

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Odstranění překážky na silnici 1\20