Požár zahrady u domu v Protivíně

28. 5. 2017 krátce po jedné hodině odpoledne. Vyjela Jednotka SDH Protivín do ulice Mírová v Protivíně, kde byl nahlášen požár popelnice na odpadky, který se rozšířil na dřevo naskládané vedle popelnice a následně na zeď zahrady. Po příjezdu na místo jednotka provedla průzkum a následně uhašení požáru. Po ukončení zásahu jednotka předala místo zásahu vyšetřovateli HZS JČK, doplnila vodu do cisterny a vrátila se zpět na základnu.

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Požár zahrady u domu v Protivíně


Technická pomoc – Odstranění nebezpečného hmyzu

27. 5. 2017 Vyjela ZJ SDH Protivín do Protivína části obce BOR na likvidaci obtížného hmyzu. Po příjezdu na místo události provedla jednotka průzkum a zjistila, že se roj včel nachází na plotě v blízkosti obydlí, kde se pohybovaly rodiny s dětmi. Poté ZJ provedla likvidaci nebezpečného hmyzu. Po ukončení činnosti se jednotka vrátila zpět na základnu.

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Technická pomoc – Odstranění nebezpečného hmyzu


Příjezd nového zásahového vozidla

Dne 25. 5. 2017 přivezli na naši stanici v Protivíně nové zásahové vozidlo.
Jedná se o Cisternovou automobilovou stříkačku CAS 30/9000/540 -T815-7 6×6. Na podvozku Tatra 815-7 6×6.
Nástavbu a vybavení provedla THT Polička.
Tatra je vybavena nádrží na vodu o velikosti 9 000 l a nádrží na pěnidlo o velikosti 540 l. Čerpadlem o maximálním výkonu
3 000 l/min. Vozidlo pohání naftový, přeplňovaný motor chlazený vzduchem. Motor V8 o výkonu 325 Kw/ 1 800 min s poloautomatickou 14 stupňovou převodovkou. Strojníci byli proškoleni o ovládání a používání vozidla.

Rubrika Výcvik - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Příjezd nového zásahového vozidla


Školení zásahové jednotky

dnes 14. 5. 2017 Proběhlo na hasičárně školení zásahové jednotky na navigační systém rescue navigator instalovaný v zásahovém tabletu jednotky. Dále proběhlo školení na radiostanice používané v naší jednotce. Poté jednotka vyjela na kondiční jízdy řidičů. Dále jednotka provedla cvičení při kterém si vyzkoušela dopravu vody za pomoci plovoucího čerpadla na řece přes CAS 32 Tatra až k vozidlu CAS 25 Karosa. Dále si jednotka vyzkoušela hašení pěnou za pomoci pěnového přiměšovače… Po ukončení cvičení se jednotka vrátila zpátky na základnu.

Rubrika Výcvik - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Školení zásahové jednotky


Požár odpadkového koše

Dnes 13. 5. 2017 ve 13:49 vyjela jednotka SDH Protivín k požáru odpadkového koše v ulici Krčská vedle veřejné lavičky. Jednotka provedla prohašení shořelého odpadkového koše. Po ukončení zásahu, domluvě s OPIS a vyšetřovatelem požárů z HZS se jednotka vrátila zpátky na základnu.

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Požár odpadkového koše


Požár výrobny plastů Hvožďany

Dnes 2. 12. 2016 v ranních hodinách vyjížděla jednota SDH Protivín do Hvožďan u Vodňan, kde hořela výrobna plastů u betonárky. Na místo vyjížděly také jednotky: HZS Vodňany, JSDH Vodňany, JSDH Pražák, JSDH Netolice, JSDH Bavorov. Na místě byla taktéž výšková technika (automobilový žebřík) AZ IFA 30 ze stanice HZS Vodňany. Po kterém se hasiči dostali na střechu objektu, kterou následně rozebrali, aby se dostali ke všem ohniskům. Pro nalezení všech ohnisek byla použita také termokamera, která byla dovezena od HZS Strakonice. Po ukončení zásahu se jednotka vrátila zpátky na základnu.

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Požár výrobny plastů Hvožďany


Požár hospodářského stavení ve Smrkovicích na Písecku

Ve večerních hodinách dne 18. 11. 2016 vyjely dvě jednotky SDH Protivín k místu požáru v obci Smrkovice. Po příjezdu na místo byl proveden průzkum a na pokyn velitele zásahu jednotka SDH Protivín započala hasební práce. Po lokalizaci požáru bylo provedeno rozebrání ohořelých konstrukcí a následně jejich dohašení. Po ukončení zásahu se jednotka vrátila zpět na základnu.

 

Rubrika zásahy - vložil admin. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Požár hospodářského stavení ve Smrkovicích na Písecku


Odstranění nebezpečného hmyzu

11. 10. 2016 Vyjela jednotka SDH Protivín k odstranění nebezpečného hmyzu do Krčské ulice v Protivíně. Jednalo se o sršní hnízdo, které se nacházelo v půdním prostoru rodinného domu. Jednotka provedla průzkum a poté odstranění hnízda. Po ukončení činnosti se jednotka vrátila zpět na základnu.

 

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Odstranění nebezpečného hmyzu


Únik nebezpečných látek pivovar Platan Protivín (cvičení)

Dne 22. 9. 2016 JSDHO Protivín vyjela na žádost OPIS HZS JCK k úniku čpavku do areálu pivovaru Platan. Po příjezdu na místo události byla jednotka informována zaměstnanci firmy a jednotkou SDH podniku Platan, že v místě úniku se nacházejí dva zaměstnanci. Poté jednotka provedla průzkum místa události a zjistila, že oba zaměstnanci byli zasaženi unikajícím čpavkem a jeden ze nich je zraněný. Dále vyklidila nástupní prostor pro vozidla IZS a započala zkrápění oblaku unikajícího čpavku. Veškerá činnost byla prováděná v dýchacích přístrojích. Po příjezdu HZS Písek pomáhali členové ZJ vybudovat dekontaminační stanoviště a odváděli na shromažďovací stanoviště evakuované osoby. Při cvičení zasahovali: HZS Vodňany, HZS Písek, JSDH Protivín, SDH Platan, ZZS Písek, Policie ČR Protivín, MěP Protivín. (Foto SDH Platan Protivín. )

 

 

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Únik nebezpečných látek pivovar Platan Protivín (cvičení)


Překážka na pozemní komunikaci

Dne 11. 9. 2016 Vyjela ZJ SDH Protivín k odstranění popadaných větví ze stromu, které spadly na silnici ve směru Protivín – Skály a bránily tak průjezdu pravým jízdním pruhem. Jednotka překážku odstranila a po ukončení zásahu se vrátila zpátky na základnu.

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Překážka na pozemní komunikaci