Uctění památky dvou dobrovolných hasičů obce Koryčany

Spolu s ostatními JSDH a HZS jsme dnes v pravé poledne uctili minutou ticha památku dvou dobrovolných hasičů z Koryčan, kteří tragicky zemřeli při výbuchu rodinného domu.

Rubrika Výcvik - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Uctění památky dvou dobrovolných hasičů obce Koryčany


TFA Železný hasič

V sobotu 21. Srpna 2021 proběhne v Protivíně již pátý ročník soutěže o pohár starosty KSH ČMS Jihočeského kraje v disciplínách TFA.

Letos NOVĚ soutěž rozdělena na dvě kategorie.

Přihlášky do soutěže posílejte nejpozději do 17. 8. 2021 do 23:00 hod. na email: barbora.zuzanakova@doppler.cz

V souvislosti s epidemiologickou situací je nutné vyplnit a k přihlášce přiložit čestné prohlášení na covid-19, které je přílohou propozic závodu.

PROPOZICE A PŘIHLÁŠKA K ZÁVODU ZDE

Rubrika Výcvik - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem TFA Železný hasič


Ohlédnutí za výjezdy měsíc zpět

Ohlédnutí za výjezdy JSDH Protivín za poslední měsíc. V období od 22. 6. 2021 do 14. 7. 2021 řešila jednotka celkem 29 událostí. Z toho 25 událostí bylo spojeno s odstraňováním popadaných stromů následkem silného větru, deště a bouřky. Jednalo se o stromy, které padly na pozemní komunikaci a znemožnily tak částečný nebo i úplný průjezd před přes ni. Dále se jednalo o strom padlý na osobní automobil a stromy, které z obou směrů uvěznily osobní automobil na jedné spojovací komunikaci v okolí Protivína. Dalšími událostmi byly strom na garáži a strom na střeše rodinného domu. Poté v tomto období jednotka zasahovala u dvou případů vytopených sklepních prostor a u dvou požárů. Jednalo se o požár lokomotivy osobního vlaku a o požár vysokozdvižného vozíku. Ve většině případů jednotka zasahovala z důvodu velkého počtu událostí jdoucích po sobě v krátkém čase rozdělena na dvě družstva. Odstraněno bylo při všech těchto událostech více než 35 popadaných stromů v oblasti Protivína, Vodňan, Chvaletic, Milenovic, Krče, Maletic, Selibova, Žďára a Pasek.

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlédnutí za výjezdy měsíc zpět


Požár tújí na zahradě rodinného domu

Dne 25. 4. 2021 krátce po šesté hodině odpolední vyjížděla JSDHO Protivín s CAS 30 Tatrou a CAS 25 Karosou na žádost Krajského operačního střediska Jihočeského kraje k požáru tújí v obci Protivín. Po příjezdu na místo události provedla jednotka průzkum, při kterém bylo zjištěno, že hoří 6 vzrostlých tújí na zahradě rodinného domu. Pomocí vysokotlakého proudu byl požár uhašen. Pro dostatek sil a prostředků družstvo z CAS 25 nezasahovalo a vrátilo se zpět na základnu. Dále bylo místo dostatečně prolito vodou. Po ukončení zásahu se i druhé družstvo s CAS 30 Tarou vrátilo zpět na základnu.

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Požár tújí na zahradě rodinného domu


Požár stromu na Zátahu

Dne 14. 4. 2021 vyjela JSDH Protivín s CAS 30 T815-7 do Protivína, kde byl v parku nahlášen požár stromu a trávy. Po příjezdu na místo události provedla jednotka průzkum a z důvodu špatného přístupu k požáru musela jednotka použít dopravní vedení přibližně na vzdálenost 120m, kterým byl požár uhašen.

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Požár stromu na Zátahu


Požár obytné buňky s přístřeškem

Dne 30. 12. 2020 vyjela JSDHO Protivín na žádost Krajského operačního střediska Jihočeského kraje k požáru do Nové Vsi – části obce Žďár. Jednotka vyjížděla s CAS Karosou a CAS Tatrou 815-7. Po příjezdu na místo události provedla jednotka průzkum a poté se podílela na likvidaci požáru. Jednalo se o požár obytné buňky společně s dřevěným přístřeškem. Z důvodu velkého zakouření musel být zásah veden v dýchací technice. Na místě události jednotka spolupracovala s HZS Vodňany, HZS Písek a JSDHO Žďár. Po ukončení zásahu jednotka doplnila vodu do CAS a vrátila se zpět na základnu.

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Požár obytné buňky s přístřeškem


Dopravní nehoda – vozidlo v rybníku

Dne 23. 12. 2020 vyjela JSDHO Protivín na žádost Krajského operačního střediska Jihočeského kraje k dopravní nehodě do Nuzova – části obce Paseky. Jednotka byla informována, že se jedná o osobní automobil, který sjel do rybníka a převrátil se na střechu. Po příjezdu na místo události provedla jednotka průzkum vozidla, rybníčku a přilehlého okolí. Dále jednotka provedla osvětlení místa události. Na místo události se dále dostavila také HZS Písek. Jednotka se dále podílela na předání vozidla odtahové službě, která vozidlo z rybníčku vyprostila a odtáhla.

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dopravní nehoda – vozidlo v rybníku


TFA – železný hasič 2020

Dne 29. srpna 2020 proběhne již 4. ročník soutěže o pohár starosty KSH ČMS Jihočeského kraje v disciplínách TFA.
Jste-li dobrovolný hasič a chcete změřit své síly s ostatními, přihlašte se do závodu nejpozději do 26. srpna 2020.

Podmínkou účasti je, že závodník musí být členem KSH ČMS v Jihočeském kraji.
Případní zájemci mohou posílat dotazy a přihlášky na email: barbora.zuzanakova@doppler.cz

Propozice závodu můžete stáhnout zde. → propozice_TFA_Protivin_2020

Přihlášku k závodu můžete stáhnout zde. →prihlaska_TFA_Protivin_2020

Rubrika Výcvik - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem TFA – železný hasič 2020


Strom přes silnici

Dne 7. 6. 2020 po devatenácté hodině vyjížděla JSDHO Protivín na žádost Krajského operačního střediska Jihočeského kraje k překážce na pozemní komunikaci. Jednalo se o padlý strom přes silnici, který zablokoval průjezd za obcí Krč ve směru na Lhotu pod Horami. Po příjezdu na místo události provedla jednotka průzkum a následné rozřezání a odstranění stromu z vozovky. Po ukončení zásahu se jednotka vrátila zpět na základnu.

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Strom přes silnici


Dopravní nehoda

Dne 25. 5. 2020 vyjela JSDHO Protivín na žádost Krajského operačního střediska Jihočeského kraje k dopravní nehodě mezi obcemi Krč a Lhota pod Horami. Jednalo se o dopravní nehodu náhladního automobilu, který se nacházel převrácený na pravém boku mimo pozemní komunikaci. Jednotka provedla průzkum a poté po dohodě s velitelem zásahu z HZS Písek se podílela na odstraňování následků dopravní nehody a přečerpávání unikajících pohoných hmot z nákladního automobilu. Po ukončení činnosti se jednotka vrátila zpět na základnu.

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dopravní nehoda