Požár Hřensko

Družstvo JSDH Protivín se účastnilo od 9. srpna 2022 odřadu na požár do Hřenska. Na žádost HZS ÚO Písek vyjelo do Hřenska s CAS 30 T 815-7 a s dopravním automobilem zapůjčeným od SDH Milenovice v počtu šesti hasičů k likvidaci požáru lesního porostu. Družstvo provádělo průzkum a hasební práce v určeném úseku (úsek o rozloze několika hektarů) a s CAS 30 provádělo dálkovou dopravu vody hadicemi na vzdálenost 360 metrů. Z CAS 30 bylo rozvinuto ještě útočné vedení k uhašení vzniklých ohnisek na vzdálenost až 200 metrů. Zásah probíhal první den od 8 hod do 19 hod a druhý den od 8 hod do 17 hod v náročném kopcovitém terénu a v poměrně vysokých teplotách. Po předání “JIHOČESKÉHO SEKTORU“ ochráncům NP ČESKÉ ŠVÝCARSKO družstvo po dohodě s VZ svou činnost ve Hřensku ukončilo a mohlo se vrátit zpět na základnu do Protivína. Návrat do Protivína proběhl 11. srpna ve večerních hodinách.

Během nasazení prvního družstva ve Hřensku byla zbývající část jednotky v Protivíně povolána k dalším dvěma událostem. V prvním případě se 9. srpna 2022 jednalo o požár lesní hrabanky v Protivíně. V druhém jednotka vyjížděla 11. srpna 2022 na požár garáže v Albrechticích nad Vltavou.Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Požár Hřensko


Odstraňování následků silného větru

Den 17. 2. 2022 byl pro hasiče v celém Česku náročný. Hasiči likvidovali následky silného větru. V celém Česku zasahovali hasiči při více než 3 000 událostí. Naše jednotka vyjížděla 17. 2. celkem k šesti událostem a 18. 2. k jedné události spojených se silným větrem. Jednalo se o popadané stromy na pozemní komunikaci, které tak omezily nebo i zcela zastavily průjezd komunikací. Dále jednotka zasahovala na střeše jednoho bytového domu v Protivíně, kde následkem silného větru byla uvolněna plechová střešní krytina a hrozil její pád.Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Odstraňování následků silného větru


Pořár komína rodinného domu

JSDH Protivín vyjela na žádost Krajského operačního střediska Jihočeského kraje s CAS 25 Karosou k požáru komína rodinného dumu v Protivíně. Po příjezdu na místo události provedla jednotka průzkum, při kterém bylo zjištěno, že hoří saze v komínovém tělese. Hasiči vylezli na střechu a provedli stržení hořících sazí v komínovém tělese. Hořící saze byly vyneseny do bezpečí na dvůr, kde byly prolity vodou. Na závěr byl komín a prostor v kotelně zkontrolován pomocí termokamery. Z důvodu slabého zakouření byly v kotelně otevřeny dveře a okna, aby došlo k přirozenému odvětrání. Během zásahu byl na pozemní komunikaci před domem řízen provoz. Na místě jednotka spolupracovala společně s jednotkou HZS Vodňany. Po ukončení činnosti se jednotka vrátila zpět na základnu.


Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pořár komína rodinného domu


Uctění památky dvou dobrovolných hasičů obce Koryčany

Spolu s ostatními JSDH a HZS jsme dnes v pravé poledne uctili minutou ticha památku dvou dobrovolných hasičů z Koryčan, kteří tragicky zemřeli při výbuchu rodinného domu.

Rubrika Výcvik - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Uctění památky dvou dobrovolných hasičů obce Koryčany


TFA Železný hasič

V sobotu 21. Srpna 2021 proběhne v Protivíně již pátý ročník soutěže o pohár starosty KSH ČMS Jihočeského kraje v disciplínách TFA.

Letos NOVĚ soutěž rozdělena na dvě kategorie.

Přihlášky do soutěže posílejte nejpozději do 17. 8. 2021 do 23:00 hod. na email: barbora.zuzanakova@doppler.cz

V souvislosti s epidemiologickou situací je nutné vyplnit a k přihlášce přiložit čestné prohlášení na covid-19, které je přílohou propozic závodu.

PROPOZICE A PŘIHLÁŠKA K ZÁVODU ZDE

Rubrika Výcvik - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem TFA Železný hasič


Ohlédnutí za výjezdy měsíc zpět

Ohlédnutí za výjezdy JSDH Protivín za poslední měsíc. V období od 22. 6. 2021 do 14. 7. 2021 řešila jednotka celkem 29 událostí. Z toho 25 událostí bylo spojeno s odstraňováním popadaných stromů následkem silného větru, deště a bouřky. Jednalo se o stromy, které padly na pozemní komunikaci a znemožnily tak částečný nebo i úplný průjezd před přes ni. Dále se jednalo o strom padlý na osobní automobil a stromy, které z obou směrů uvěznily osobní automobil na jedné spojovací komunikaci v okolí Protivína. Dalšími událostmi byly strom na garáži a strom na střeše rodinného domu. Poté v tomto období jednotka zasahovala u dvou případů vytopených sklepních prostor a u dvou požárů. Jednalo se o požár lokomotivy osobního vlaku a o požár vysokozdvižného vozíku. Ve většině případů jednotka zasahovala z důvodu velkého počtu událostí jdoucích po sobě v krátkém čase rozdělena na dvě družstva. Odstraněno bylo při všech těchto událostech více než 35 popadaných stromů v oblasti Protivína, Vodňan, Chvaletic, Milenovic, Krče, Maletic, Selibova, Žďára a Pasek.

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlédnutí za výjezdy měsíc zpět


Požár tújí na zahradě rodinného domu

Dne 25. 4. 2021 krátce po šesté hodině odpolední vyjížděla JSDHO Protivín s CAS 30 Tatrou a CAS 25 Karosou na žádost Krajského operačního střediska Jihočeského kraje k požáru tújí v obci Protivín. Po příjezdu na místo události provedla jednotka průzkum, při kterém bylo zjištěno, že hoří 6 vzrostlých tújí na zahradě rodinného domu. Pomocí vysokotlakého proudu byl požár uhašen. Pro dostatek sil a prostředků družstvo z CAS 25 nezasahovalo a vrátilo se zpět na základnu. Dále bylo místo dostatečně prolito vodou. Po ukončení zásahu se i druhé družstvo s CAS 30 Tarou vrátilo zpět na základnu.

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Požár tújí na zahradě rodinného domu


Požár stromu na Zátahu

Dne 14. 4. 2021 vyjela JSDH Protivín s CAS 30 T815-7 do Protivína, kde byl v parku nahlášen požár stromu a trávy. Po příjezdu na místo události provedla jednotka průzkum a z důvodu špatného přístupu k požáru musela jednotka použít dopravní vedení přibližně na vzdálenost 120m, kterým byl požár uhašen.

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Požár stromu na Zátahu


Požár obytné buňky s přístřeškem

Dne 30. 12. 2020 vyjela JSDHO Protivín na žádost Krajského operačního střediska Jihočeského kraje k požáru do Nové Vsi – části obce Žďár. Jednotka vyjížděla s CAS Karosou a CAS Tatrou 815-7. Po příjezdu na místo události provedla jednotka průzkum a poté se podílela na likvidaci požáru. Jednalo se o požár obytné buňky společně s dřevěným přístřeškem. Z důvodu velkého zakouření musel být zásah veden v dýchací technice. Na místě události jednotka spolupracovala s HZS Vodňany, HZS Písek a JSDHO Žďár. Po ukončení zásahu jednotka doplnila vodu do CAS a vrátila se zpět na základnu.

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Požár obytné buňky s přístřeškem


Dopravní nehoda – vozidlo v rybníku

Dne 23. 12. 2020 vyjela JSDHO Protivín na žádost Krajského operačního střediska Jihočeského kraje k dopravní nehodě do Nuzova – části obce Paseky. Jednotka byla informována, že se jedná o osobní automobil, který sjel do rybníka a převrátil se na střechu. Po příjezdu na místo události provedla jednotka průzkum vozidla, rybníčku a přilehlého okolí. Dále jednotka provedla osvětlení místa události. Na místo události se dále dostavila také HZS Písek. Jednotka se dále podílela na předání vozidla odtahové službě, která vozidlo z rybníčku vyprostila a odtáhla.

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dopravní nehoda – vozidlo v rybníku