TFA – železný hasič 2020

Dne 29. srpna 2020 proběhne již 4. ročník soutěže o pohár starosty KSH ČMS Jihočeského kraje v disciplínách TFA.
Jste-li dobrovolný hasič a chcete změřit své síly s ostatními, přihlašte se do závodu nejpozději do 26. srpna 2020.

Podmínkou účasti je, že závodník musí být členem KSH ČMS v Jihočeském kraji.
Případní zájemci mohou posílat dotazy a přihlášky na email: barbora.zuzanakova@doppler.cz

Propozice závodu můžete stáhnout zde. → propozice_TFA_Protivin_2020

Přihlášku k závodu můžete stáhnout zde. →prihlaska_TFA_Protivin_2020

Rubrika Výcvik - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem TFA – železný hasič 2020


Strom přes silnici

Dne 7. 6. 2020 po devatenácté hodině vyjížděla JSDHO Protivín na žádost Krajského operačního střediska Jihočeského kraje k překážce na pozemní komunikaci. Jednalo se o padlý strom přes silnici, který zablokoval průjezd za obcí Krč ve směru na Lhotu pod Horami. Po příjezdu na místo události provedla jednotka průzkum a následné rozřezání a odstranění stromu z vozovky. Po ukončení zásahu se jednotka vrátila zpět na základnu.

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Strom přes silnici


Dopravní nehoda

Dne 25. 5. 2020 vyjela JSDHO Protivín na žádost Krajského operačního střediska Jihočeského kraje k dopravní nehodě mezi obcemi Krč a Lhota pod Horami. Jednalo se o dopravní nehodu náhladního automobilu, který se nacházel převrácený na pravém boku mimo pozemní komunikaci. Jednotka provedla průzkum a poté po dohodě s velitelem zásahu z HZS Písek se podílela na odstraňování následků dopravní nehody a přečerpávání unikajících pohoných hmot z nákladního automobilu. Po ukončení činnosti se jednotka vrátila zpět na základnu.

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dopravní nehoda


Požár několika stromů a křoviska

Dne 5. dubna 2020 po půl třetí hodině odpolední vyjížděla JSDH Protivín na žádost Krajského operačního střediska Jihočeského kraje k požáru do obce Heřmaň na Protivínsku. Jednotka vyjížděla s CAS 25 Karosou a CAS 30 Tatrou 815-7. Po příjezdu na místo události provedla jednotka průzkum, při kterém bylo zjištěno, že se jedná o požár křoviska a několika stromů. Po provedení průzkumu začalo družstvo s hašením požáru za pomoci vysokotlakého proudu z CAS 25 Karosy. Po příjezdu druhé cisterny bylo zapojeno do hašení požáru také vysokotlaké zařízení z CAS 30 Tatry 815-7. Po dohašení požáru bylo ještě místo události zkontrolováno termokamerou. Následně jednotka svou činnost u zásahu ukončila a vrátila zpět na základnu, kde doplnila vodu do obou CAS.

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Požár několika stromů a křoviska


Požár terasy

Ve středu 18. 3. 2020 vyjížděla naše jednotka na žádost Krajského operačního střediska Jihočeského kraje k požáru terasy v Protivíně. Po příjezdu na místo události provedla jednotka průzkum, při kterém bylo zjištěno, že hoří terasa, která je v těsné blízkosti rodinného domu. Požár již majitelé domu částečně uhasili před příjezdem hasičů. Jednotka provedla odpojení elektrického proudu a následné dohašení terasy. Dále jednotka provedla ochlazení vedlejší střechy. Po ukončení zásahu se jednotka vrátila zpět na základnu.

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Požár terasy


Požár osobního automobilu

V pondělí 16. 3. 2020 krátce po čtvrté hodině ranní vyjížděla JSDHO Protivín na žádost Krajského operačního střediska Jihočeského kraje k požáru zaparkovaného osobního automobilu u mateřské školy v Protivíně. Po příjezdu na místo události provedla jednotka průzkum a následně zahájila hašení hořícího vozidla. Jelikož bylo vozidlo zaparkováno v těsné blízkoti budovy, prováděla jednotka střídavě také její ochlazování, aby nedošlo k rozšíření požáru. Po ukončení zásahu se jednotka vrátila zpět na základnu, kde provedla doplnění vody do CAS.

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Požár osobního automobilu


Požár starých pneumatik

V neděli 15. 3. 2020 krátce po poledni vyjížděla JSDHO Protivín k požáru travního porostu do Žďárských Chalup u Protivína. Jednotka vyjížděla s CAS 30 Tatrou 815 – 7 a s CAS 25 Karosou. Po příjezdu na místo události provedla jednotka průzkum, při kterém bylo zjištěno, že se jedná o požár starých pneumatik a okolního travnatého porostu. Z důvodu silného zakouření musel být zásah veden v dýchací technice. Na místo události se dále dostavilo družstvo z HZS Písek.

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Požár starých pneumatik


Požár automobilu a přilehlích objektů

Dne 22. 2. 2020 vyjela JSDHO Protivín na žádost Krajského operačního střediska Jihočeského kraje k ohlášenému požáru osobního automobilu do obce Milenovice. Po přijezdu na místo události provedla jednotka průzkum, při kterém bylo zjištěno, že hoří zaparkovaný osobní automobil a dřevěný přístřešek nad ním. Jednotka se společně s HZS Vodňany pustila do likvidace požáru. Na místo události se dále dostavilo družstvo JSDHO Milenovice a HZS Písek. Přístřešek byl umístěn v těsné blízkosti rodinného domu. Z důvodu silného zakoužení musel být zásah veden v dýchací technice. Z bezpečnostních důvodů bylo rozhodnuto velitelem zásahu o celkovém rozebrání zbylé kostrukce přístřešku. Po ukončení zásahu jednotka doplnila vodu do CAS a vrátila se zpět na základnu.

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Požár automobilu a přilehlích objektů


Dopravní nehoda

Dne 12. 2. 2020 vyjela jednotka na žádost Krajského operačního střediska Jihočeského kraje k dopravní nehodě mezi obce Protivín a Záboří. Po příjezdu na místo události provedla jednotka průzkum, při kterém bylo zjištěno, že se jedá o užitkový automobil, který se nacházel mimo pozemní komunikaci. Automobil byl otočen na boční stranu. Na místě zásahu byli dále HZS Vodňany, PČR a ZZS JČK.

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dopravní nehoda


Požár truhlárny Protivín

Dne 15. 1. 2020 krátce před pátou hodinou ranní vyjížděla JSDHO Protivín na žádost Krajského operačního střediska k ohlášenému požáru truhlárny v Protivíně. Po příjezdu na místo události provedla jednotka průzkum, při kterém bylo zjištěno, že hoří budova na výrobu briket. Jednotka začala s hašením požáru a ochlazováním přilehlé budovy. Místo požáru jednotka nasvítila za pomoci teleskopického výsuvného stožáru z CAS 30 Tatry 815 – 7. Jednotka dále provedla kontrolu půdního prostoru v přilehlé budově, aby se přesvědčila, že nedošlo k rozšíření požáru. Půdní prostor včetně celé budovy briketárny byl zkontrolován termokamerou. Při dohašovacích pracích uvnitř prostor briketárny musel být zásah z důvodu zakouření veden v dýchací technice. Na místě události jednotka zasahovala společně s HZS Písek, HZS Vodňany a PČR Protivín.

Další informace o požáru naleznete také na serveru   POŽÁRY.CZ

Rubrika zásahy - vložil Lukáš Dolejší. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Požár truhlárny Protivín